teisipäev, 20. märts 2018

Seinad, mis mäletavad!


Soovime Paides toimuvale koolide ümberkorraldusele tähelepanu pöörata. Tänavu lõpetab Paide linnas tegutsemise kaks kooli, neist Paide Ühisgümnaasiumi hoone lammutatakse. Soovime enne koolimaja lammutamist koguda kokku Paide Ühisgümnaasiumiga seonduvad mälestused koolimaja seintele, et vana maja pidurüüs ära saata ja meenutused jäädvustada.

Seinamaalingute kavandid kogume avaliku konkursiga. Sada välja valitud tööd maalivad osalejaid ise või abilistega Paide Ühisgümnaasiumi jalutuskoridoride seintele. Miks 100? Sest tänavu möödub Paides 100 aastat gümnaasiumihariduse andmisest ja tähistame ju kõik koos Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.

Kõik seintele maalitud tööd pildistatakse, avaldatakse ürituse lehel ja köidetakse mälestuste raamatuks. Parima töö autoril on võimalus oma mälestus joonistada suurele vineertahvlile. Mälestuste raamat ja vineerile kantud maal kingitakse Paide Ühisgümnaasiumi asemele kerkivale uuele koolile.

Samaaegselt kavandite konkursiga hõikame välja ka värvide kogumise üleskutse. Palume kogukonna liikmetel oma kodudesse seisma jäänud seinavärvid annetada maalide valmimiseks.

Projekt lõppeb avatud uste päevadega, kus tutvustame kogukonnale seinamaalinguid ja inimesed saavad vanas koolimajas viimast korda ringi liikuda.

Projekti õnnestumiseks vajame 1300 eurot.

Aita meil maalida seinad, mis mäletavad!

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi "Nopi Üles" tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar