Iga projekti idee taga on meil alati mingi probleem, mida me tahame lahendada, või küsimus, millele meil on huvi vastust leida. Meie projekt algas probleemist, millega puutus kokku meeskonna liider.
Akadeemiline puhkus või inglise keeles „gap year” on aeg, millal inimene ei õpi koolis ega ülikoolis. Võib töötada, keeli õppida, end arendada või vabatahtlikuna töötada, aga ülikooli astuda, kahjuks, ei saa. Meie meeskond mõtles sellest, et kuidas me saame neid noori aidata, kes ei saanud ülikooli sisse, kes praegu ei tea millest alustada ja kuidas. Tuli välja meie projekti üldine idee ning alustasime tööd: kirjeldasime oma idee, koostasime eelarvet, leppisime seda kõike projektifondiga kokku ning nii meie idee sai tõeliseks projektiks oma eesmärkide ja kasuga.
Isegi kui meil internetis on palju informatsiooni, me ise alati ei saa kõike seda leida, läbi lugeda ja leida seda, mida me vajame. Meie projekti üheks eesmärgiks oli anda noortele teada, kust leida informatsiooni, kuidas otsida seda ja korrektselt kasutada. Veel oli oluline jutustada erinevatest võimalustest, millega võib tegeleda akadeemilise puhkuse ajal. Seletada, mis on formaalne ja mitteformaalne õppe, vabatahtlik töö, start-up, oli ka väga oluline.
Tuleb alati mõelda ka psühholoogilisest aspektist, eesmärgiks oli kutsuda eksperti, kes räägiks noortele motivatsioonist, millised on motivatsiooni alused ja kust seda leida. Eksperdiks oli valitud kohalik psühholoog, kes töötab VitaTiimis Narvas ning tema sihtgrupp on noored.
Online õppest ja online tööst (ehk freelance´ist) tahaksime ka rääkida, kuna see on hea võimalus endale tööd leida ning teadmisi saada väljaspool ülikooli.
Otsustasime, et me töötame vastutustundlikult ning meil on terviklähenemine projektile, lahendame probleemi mitte ainult selle poolest, et näitame, kus võib tööd leida ja teadmisi saada, vaid mõtleme ka noorte vaimust ja motivatsioonist.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar