Kokandustundidega hakkasime pihta alates 30. septembrist, hetkel oleme planeerinud kokandustunnid viia läbi igal kolmapäeval kell 17:00 – 19:00. (https://www.instagram.com/p/CFe2n2ohLUt/). Hetkeks on meil siis toimunud kolm kokandustundi, kus me oleme osalejatega valmistanud wrappe, banaani pannkooke, kinoa salatit, õuna-sepikuvormi, kanasuppi ja õunakooki. Kokanduses oleme jälginud tervislikkuse printsiipi, kus eelistame teha kõike ise ning kasutades selle jaoks värskeid ja tervislikke tooraineid.
Enne tundidega alustamist tegime ka koos noorsootöötajaga valmis ostunimekirja köögitarvikutest, mida soovisime projekti raames kööki soetada ning planeerisime ka paika terve projekti raames toimuvate kokandustundide menüü, mida seal osalevate noortega koos ka teeme.
Omavahel arutades leiame, et meil on senimaani kõik hästi sujunud, sest noori tuleb iga kohtumisega aina juurde ja ollakse entusiastlikud. Lisaks leiame, et meie omavaheline tiimitöö ja ülesannete jaotus ning täitmine on samuti väga hästi sujunud. See kiirgab ka edasi kokanduses osalevatele noortele, kes ka rõõmsalt kokandusse osalema tulevad.
Arutamise käigus leiame ka, et hetkel on veel kõige probleemsem koht hügieeni nõuete täitmine (toitainete ristsaastumine, tööpindade puhastamine, prügi ära viskamine) ja vahel osalejate vahel tööülesannete sujumine, ilma et kedagi peab tagant sundima. Ideaalis mõtlesime, et igas kokanduses määrame ära kindlad tööülesanded, kes mille eest vastutab, seal hulgas ka nõude pesu, kuid kahjuks oleme hetkel jäänud selle juurde siiski, et iga üks vastutab oma kasutatud nõude ja tarvikute eest. Sellest tekib aga see probleem, kus osalejad kõik kogunevad järjest kraanikausi juurde ja ootavad oma korda nõude pesemiseks. Ühtlasi kaob ka ära see hetk, kus saame jälgida, kui hoolikalt noored siiski nõusid pesevad, enamasti tuleb juba pestud nõud uuesti üle pesta. Kuid eks iga üks õpib oma tegevustest ning seda plaanime kindlasti muuta.
Järgmiste sammudena teeme kindlasti edasi kokandustunde, kus rõhume rohkem ikkagi hügieeni peale ka, et noored õpiksid korralikult enda järelt koristama. Plaanime osta köögitarvikuid juurde ja määrame paremini ülesandeid (seda siis osalevate noorte vahel).
Siiamaani oleme õppinud tiimitööd, juhtimis- ja suhtlus oskust, kuidas erinevaid toite teha, distsipliini, et ei söö toitu eest ära ja järgib juhendit. Samuti areneb ka meie keeleline oskus, kas siis inglise, vene või kehakeelega seoses, kuna osalevad ka noored, kelle emakeeleks ei ole eesti keel, siis tuleb olla leidlik ja leida omavahel see üks keel, millest aru saadakse. Vajaksime rohkem reklaamimis tuge oma noortekeskuse ja enda poolt, kuid sellega tegeleme jooksvalt ise.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar