reede, 5. august 2016

Vitaactive on aktiivne

Hei hei hei kõigile!

Siin Eva Narvast, nädal aega tagasi saime lõpuks oma idee toetamiseks osa vajalikust summast kätte  ning oleme juba tegutsemas. Meie ideeks on luua oma kodulinnas, Narvas keskkonda, kus noortel oleks meeldiv, aga samal ajal ka  kasulik oma vaba aega veeta. 

Tahame lasta noortel organiseerida ja ka ise osa võtta mitmesugustest kultuurilistest üritustest nagu  karaoke-, talendi-. lauamängu- ja tantsuõhtud. Selleks on meil plaanis osta helitehnika, lauamängud  ja trummid. Esimesed ostud on juba tehtud- trummid ja kõlarid on jõudnud oma kohtadele ning on aset leidnud ka 2 esimest üritust, kus eeltoodud esemeid rakendati aktiivselt. 20-dal juulil toimus talendiõhtu, millest võtsid osa mitmed kohalikud noored. Selle raames lauldi, tantsiti, mängiti ja suheldi ka  vabatahtlikutega teistest riikidest. Õpiti nii aktiivselt suhtlema nii oma emakeeles kui ka võõrkeeltes  (inglise ja saksa keel). Teiseks ürituseks oli 23-dal juulil toimunud karaokeõhtu, kuhu tulid kokku nii tavalised Narva noored kui ka noored lauljad-algatajad kohalikest muusikakoolidest. Kõigil oli lõbus, lauldi nii vene, eesti kui ka inglise keeles. 

Märkida tuleks seda, et mõlemad üritused olid organiseeritud VitaActive liikmete poolt, neid on aidanud ka noorukid, kes olid leidnud info üritustest sotsiaalvõrgustikes, koos õpiti helitehnika kasutamist.  Üheks suureks osaks meie plaanis on lauamänguõhtude organiseerimisvõimaluste loomine. Selleks vajame me lauamänge, mida oleme juba osaliselt tellinud ja ootame nende saabumist. Loodetavasti kõik toimub plaanijärgselt ja juba varsti hakkavad taolised kultuurilised üritused toimuma  võimalikult tihti.

Noorte piirkondlike ideede projektifondi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine  ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar