esmaspäev, 16. oktoober 2017

Keila poisid teavad, mida köögis ette võtta!

* Projekti nimi – Keila noortekeskuse „Kokandusring Ainult Matshodele”
* Projekti toimumise periood: Projekti kirjutamisega alustasime veebruari kuus 2017, esimene reaalne kohtumine oli aprilli lõpus 2017. Projekt sai otsa septembri lõpuga 2017.
* Korraldusmeeskonnas osalesid kõik kokandusklubi liikemd. Klubi tegevustest võttsi osa 16 poissi (12-15 aastased). Kokandusringi eesmärk oli hoida puberteedieas noori eemale pahandustest, õpetada tavapäraseid, elementaarseid igapäevaoskuseid/sotsiaalseid oskuseid ning näidata, et tulevased mehed saavad köögis hakkama.   
* Partnerite nimed: Meil käis kokandusklubis külas personaaltreener Triin Parro (tantsu- ja fitnessklubi Tantsugeen, spordiklubi  MyFitness),  kellega koos me õppisime tervisliku toitumise nippe, kes rääkis meile spordist, trennidest, treeneri elust, toidupüramiidist, liikumisest ning inimese anatoomiast. Lisaks külastas Kokandusklubi Geter Ehrenspreis, kes rääkis meile lauakommetest ja etiketist. Partneriteks olid veel Keila linn ja Keila noortekeskus.
- Õnnestus -  Kokandusklubi liikmed said omavahel sõpradeks ja klubis valitses hea aura.
- Meil õnnestus kutsuda kohale külalised,  kellest üks rääkis lauakommetest ja etiketist ning teine spordist ning tervislikkusest.
- Läbi projekti õppisime erinevaid roogasid, suppe, magustoite ja jooke valmistama. Näiteks –kartulivorm, lasanje, burgeri, pitsad, salatid, püreesupid, wrap, liha küpsetamine, smuutid, puuviljasalat, pirukad, muffeneid, õigesti lõikama ja tükeldama erinevaid puuvilju, juurvilju, köögivilju, kama valmistama, vahvleid, singirulle, kala, kartulit keetma õigel temperatuuril ja toitu maitsestama.
- Lisaks eelnevale, õppisime koostöö, teineteise aitamist, suhtlemist, puhtuse hoidmist, kuidas koristada enda järgi, nüüd oskame paremini süüa teha, kui varem.
- Probleemid: tekkis valestimõistmist ja teineteisest mööda rääkimist.
- Peale pikka koolipäeva oldi väsinud ja vahepeal ei viitsitud mingisuguseid kindlaid kohustusi täita näiteks – nõudepesemine.

* Ettepanekud järgmistele taotlejatele: Projekti on suhteliselt kerge kirjutada. Keeruline on aga kogu grupiga maha istuda ja kõike koos teha, lihtsam on ülesanded ära jagada - plakati tegemine, reklaamimine, korra hoidmine. Projekti vormi täitmine ja aruannete tegemised on suhteliselt lihtsad ja arusaadavad.
Meie ettepanek – projekti kirjutamise (plakat) ja raha saamise vahe võiks olla lühem (hindamine).

* Ülevaadet kuludest – Klubi jaoks saadud summa läks klubi tegevuste läbiviimiseks – kokkamine ja töötoad.


*Osalejate arv, projektis kasusaajate arv – Kokandusringis osales 16 poissi vanuses 12-15 eluaastat. Kasusaajaid oli kindlasti rohkem kui 150 - sinna hulka kuuluvad pereliikmed, sugulased, sõbrad ja kõik inimesed, kes meiega tulevikus kokku puutuvad. Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar