esmaspäev, 16. oktoober 2017

Sinine Pildimasin saigi hoo sisse!

Meie projekti nimi on Fotoklubi Sinine Pildimasin. Nopi üles konkursi raames toimus meie projekt vahemikus 12.04.2017 –30.09.2017.

Meie üritused toimusid õppeperioodil (aprill, mai, juuni algus, september) ja iganädalaselt. Korraldasime õpitube ja loenguid fotograafia teemadel. Osalejate arv oli 10 inimesest kuni 40 inimeseni. Ürituse populaarsus sõltus sellest, kui huvitav oli antud ürituse teema.
Meie partneriks oli Kristlik MTÜ Agape Eesti, kes andis meile pinna, kus üritust korraldada ning toetas moraalselt.

Meie projekti tegevus jagunes kolmeks: näituse korraldamine Tartus Tasku keskuses, välgukomplekti ostmine fotoklubile ning külalisesinejate kutsumine. Näitus toimus maikuus ja välgukomplekti saime ka kevadel. Suvel fotoklubi puhkas ja kogus jõudu uueks semestriks. Sügisel alustasime uue hooga ja korraldasime mitu vahvat üritust. Näiteks fotojalutuskäik Tartus, fotojaht looduses (koos fotograafi Karl-Mihkel Truuga ja ka Eesti üks parimaid pulmafotograafe Valdur Rosenvald käis meil külas.
Antud kogemus oli ääretult hariv ja ka põnev. Eriti hästi õnnestus näituse korraldamine. Fotod tulid ilusad ja ka Tasku keskus jäi meie koostööga rahule. Välkude tellimisele aitasid kaasa abilised meie partnerogranisatsioonist (Kristlik MTÜ Agape Eesti). Välgud jõudsid välismaalt ilusti ja tervelt kohale ja on meie fotoentusiastidele palju rõõmu ja uusi kogemusi andnud.

Otseselt raskeid probleeme polnud. Suve lõppedes ja Tartusse naastes, tuli kiiresti hakata mõtlema, mida viimasel projektikuul teha. Kuidas ruttu külalisesinejaid leida jms. Nüüd mõistame, et oleks pidanud juba suvel hakkama sügistele toimetustele mõtlema. Siis ei oleks september nii kiirelt ja stressirikkalt möödunud.

Järgmistel taotlejatel soovitame mõelda realistlikult, mida jõuate korda saata antud ajaga. Samuti ei ole tähtis see saadav rahasumma, vaid see, et tulete meeskonnaga kokku ja teete midagi vahvat ja head ühiskonnale. Saadud tänutunne on sõnukirjeldamatu.

Saadud rahasumma oli 1400€, mis jagunes kolmeks: näitusekulud, välgukomplekti ostmine ja külalisesinejate kutsumine.

Kõikidel projekti vältel korraldatud ürituste osalejate arv kokku ulatub kusagil 100 inimese juurde. Projektist kasusaajate arv on veel suurem, sest arvesse võib ka võtta rahvahulka, kes nägid meie ilusat näitust.
Täname võimaluse eest ja soovime uutele taotlejatele edu!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar