kolmapäev, 7. november 2018

Instagram: Viljandivallafotograafid


Projekti nimi: Viljandimaa fotograafia kursused
Projekti toimumise periood oli: 12.06 – 30.10.2018
Projektis osales kokku 21 noort, millest 2 olid eestvedajad + 3 kursuse läbiviijat
Projekt asukoht: Viljandimaa

Projekti alguses uurisime spetsialistidelt millist kaamerat osta. Meil oli vaja midagi, mis sobiks nii algajatele, kui ja edasijõudnutele. Meile soovitati Canon EOS 77D, sest sellel saab valida erinevaid programme: üks mis sobib edasijõudnutele ning teine algajatele, kus saab alles baasteadmisi selgeks teha. Veel ostsime mälukaardi, 2 lisa objektiivi (üks oli veel kohe kaasas kaameraga koos) ning kaamerakoti, et kõik vajalikud asjad ühes kohas oleks, ning et miski kaduma ei läheks. Lisaks ostsime veel fotograafia online-kursuse materjale, et kõik 100% selge oleks, et teistele teadmisi edasi rääkida.

Panime paika oma tegevuskava loogilises järjekorras : algul baasteadmiste kursused ning siis juba ülejäänud. Kahjuks nii hästi ei läinud, kuna spetsialistidega ei leidnud sobivad kuupäevi – seega pidime oma tegevuskava ümber tegema.

Kõige esimeseks kursuseks oli Astrofotograafia kursus. Kartsime, et see jääb algajatele kohe liiga keeruliseks, kuid õnneks saime kokkuleppele, et spetsialist vajadusel täiendab ja seletab mõnda baasteadmist, et kõik arusaadav oleks. Astrofotograafia jaoks ostsime ka mõned kaamera lisajupid teleskoopide jaoks, et astrofotograafia üldse võimalik oleks. Kursust viis läbi Viljam Takis. Kõikidest kursustest oli see kursus kõige ebapopulaarsem, kuid see-eest kõige sisukam ja põhjalikum. Algselt pidime kursuse läbi viima Mustla rahvamajas, kuid siis selgus, et rahvamaja oli selleks päevaks juba hõivatud. Seega viisime kursuse läbi Tarvastu Gümnaasiumis.

Teiseks kursuseks oli toidufotograafia kursus, mille viisime läbi ise online materjalidega. Õppisime toidufotograafia algteadmisi, kompositsiooni, valgustust jne. Olime varasemalt materjalid ise üle vaadanud, kuid kursuse käigus lasime esile tulla ka aruteludel, et mida täpselt üks või teine lause, seletus tähendada võis – et asjale paremini jaole saada, nii et kõik aru saaksid, tegime eksperimente ning võrdlesime tulemusi. Samuti proovisime, et milline objektiiv on parim toidufotograafia jaoks. Kursuse lõpus sõime kõik ühiselt toidu; koogi ära. Palava ja ilusa ilma puhul  toimus kursus õues.

Järgmiseks oli meil droonifotograafia ja porteefotograafia kursused. Viisime kaks kursust samal ajal läbi, sest drooni lennutada ja sellega pildistada sai korraga ainult üks inimene. Droonifotograafiat viis läbi Kevin Kohjus, kes lennutamiseks ja õpetamiseks tõi enda drooni. Kevin õpetas meile ka portreefotograafia algteadmisi, tuntumaid ja parimaid poose, kuidas inimene pildid kena oleks, taustavalikuid ,objekiivi valikuid ning kuidas erinevaid fotoelemente saaks huvitavalt ära kasutada. Kevin õpetas meile drooni algul paika panemist, lendu tõusmist, pildistamist/filmimist, seadete muutmist jne.

Viimaseks kursuseks oli algbaasikursus, mida tegelikult tahtsime esimesena teha. Õppisime mis on ISO, säriaeg, White balance, avaarv, säritus, teravusulatus jne. Samuti õppisime nüüd põhjalikumalt mis vahe on erinevatel objetiivitüüpidel ning objektiivi kvaliteetsusest. Saime ka veidi tutvustada neile fototöötusproorammi Adobe Photoshop. Kursus oli üsna pikk, kuid tegime ka ühe vaheaja, et keegi ära ei tüdineks ja väsiks. Õnneks pärast vaheaega inimeste kadu ei olnud.

Kursuse käigus said kõik igal ajal ka kaamerat ning muid tarvikuid laenata, et eksperimenteerida ning oma oskusi parandada. Kaamera laenutamine oli väga populaarne ning loodetavasti on ka edasi. Kaamera jääb kokkulepituna MTÜ mõõgavendade kätte, kes kannab hoolt selle üle, et keegi varustusega ei huligaanitseks. Tegime ka instagrami konto Viljandivallafotograafid, kust näeb tehtuid pilte.

Kursuse lõpus kuulutasime välja ka fotokonkurssi ,, Minu kaunis Viljandi vald’’. Algul oli plaanis väiksemad auhinnad, kuid kuna mõned asjad saime odavamalt kui arvestasime, saime ka suuremaid auhindu lubada. Esimene koht sai 100€ Photopoindi kinkekaardi ning teine koht sai 30€ kinkekaardi. Konkursi ja projekti lõpus, tellisime tordi ning tähistasime eduka projekti ja konkursi lõppu.

Soovitame kindlasti ka teistel sarnast projekti läbi viia, sest see on hariv, lõbus ning leiab uusi sõpru ja tuttavaid. Ettepanekud on ilmselt see, et läbiviijaid võiks rohkem olla. Kahekesi oli veidi raske korraldada ning pidi enda plaane ümber muutma, et kõik ikka toimida saaks.













Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar